Оправданост за наведену сврху студијског програма можемо наћи у развојним политикама Европске уније и тренду улагања у развој Креативних индустрија. Србија мора да буде део тих токова ради неопходног економског развоја и запошљавања младих генерација који одрастају на новим технологијама и имају реалне шансе да се укључе у те трендове. Управо због тога интердисциплинарност треба да омогући креативан спој менаџмента и бизниса, информационих технологија, културолошких наука и комуникологије, драмске и аудиовизуелне уметности, као предуслов за укључивање у савремене економске токове.
То ће омогућити да будући менаџери у медијима, продуценти, буду успешни у своме послу како би се успешно укључили у токове у којима медијска индустрија заузима значајан удео у савременим креативним индустријама у свету. На студијском програму се континуирано спроводи мониторинг и евалуација квалитета, у циљу развоја и унапређења студијског програма. Евалуација студијског програма је двострука: од стране студената евалуира се рад наставника, сарадника и наставних програма. Од стране независних оцењивача евалуира се рад наставног кадра, квалитет наставних програма, начин оцењивања, квалитет уџбеника и помоћне литературе.
Усаглашен је са европским стандардима и у складу са захтевима: у погледу услова уписа, трајања студија, услова преласка у наредну годину, начина оцењивања, начина студирања и стицања дипломе. На студијском програму остварује се јединство образовног, научноистраживачког, уметничког и стручног рада. Перманентно се осмишљавају, припремају и реализују научноистраживачке, стручне и друге врсте програма и различити пројекти.